Wydarzenia.

Witamy w dziale wydarzenia

Bal karnawałowy

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Przedszkolaki zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, batmanów, piratów, skrzatów rycerzy, muszkieterów, czy policjantów, pojawiły się również postacie z ulubionych bajek. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Tańce, gry i zabawy karnawałowe poprowadził  zespół „Grawitacja”.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

IV MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK 2023

Miło nam poinformować, że dzieci z naszego przedszkola w IV edycji międzyprzedszkolnego konkursu KOLĘD I PASTORAŁEK 2023  w  kategorii dzieci starszych zajęły: I miejsce Hanna K. ,

III miejsce. Igor H. natomiast Hanna M. otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie   gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Świąteczna kartka dla seniora

Dzieci z grupy „Jeżyki” wzięły również udział w akcji „ Świąteczna kartka dla seniora” w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, którą organizowała młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamojskiego w Zamościu. Dzieci wraz z rodzicami wykonały własnoręcznie kartki Bożonarodzeniowe z wpisanymi odręcznie życzeniami ,które zostały przekazane przez organizatorów m.in. do Hospicjum Santa Galla w Zamościu, ZOLi, oraz DPSów w Zamościu, Lublinie oraz w okolicach.

Dzień Babci i Dziadka

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka to bardzo ważna tradycja w naszym przedszkolu. Dziadkowie bowiem to wielki skarb. To oni czynią dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym.
Niestety przez dwa lata z racji pandemii i związanych z tym ograniczeń nie mogliśmy się spotykać i wspólnie uczestniczyć w przedszkolnych wydarzeniach.
W tym roku sporo się zmieniło. Dziadkowie nie musieli już oglądać występów swoich wnuków online, tylko mogli usiąść w ich grupowej sali przedszkolnej i zobaczyć występy dzieci na żywo. Przedszkolaki dołożyły starań, aby ten dzień był wyjątkowy. W pięknych strojach, w pięknej scenografii zaprezentowały krótkie repertuary przygotowane specjalnie dla swoich babć i dziadków. Były jasełka, wierszyki, piosenki i tańce oraz życzenia dla babć i dziadków. Dziadkowie ze wzruszeniem przyglądali się scenkom przedstawianym przez ich najukochańsze wnuki. Po części artystycznej wnuczęta obdarowały babcie i dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami oraz zaprosiły na słodki poczęstunek.
Zdjęcia zamiszczone w galerii.

Konkurs ,,Drzewa mają moc"

Dzieci z grupy ,,Muchomorki uczestniczyły w kampanii edukacyjnej pn. ,,Drzewa mają moc" organizowanym przez Roztoczański Park Narodowy . W ramach kampanii edukacyjnej wzięły udział w  spotkaniu kameralno – terenowych oraz w  konkursie plastycznym. W konkursie plastycznym nasze przedszkole otrzymało wyróżnienie.

,,Bądźmy Wszyscy razem

W niedzielę, 18 grudnia odbyła się "XV Wigilia na Rynku Wielkim" pod hasłem ,,Bądźmy Wszyscy razem", w którym uczestniczyły dzieci z naszego przedszkola. Zaprezentowały pastorałkę „Cieszmy się i pod  niebiosy”. Wspólnemu kolędowaniu nie przeszkodził nawet siarczysty mróz.

Jasełka

Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycji i zwyczajów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, dzięki któremu stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę.

Najpiękniejsza ozdoba choinkowa

„Najpiękniejsza ozdoba choinkowa” to tytuł konkursu plastycznego z udziałem rodziców zorganizowanego w naszym przedszkolu. W konkursie wzięło udział 33 przedszkolaków.  Wybranie tych najpiękniejszych ozdób było nie lada wyzwaniem. Po długich naradach jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników.

Prace konkursowe można podziwiać na świątecznej choince w holu przedszkola.

Gratulujemy wszystkim najmłodszym artystom, dziękujemy rodzicom za zaangażowanie.

Mikołaj w przedszkolu.

6 grudnia- czyli Mikołajki to dzień, na który cały rok czekają przedszkolaki z niecierpliwością. Bardzo starannie przygotowują się do wizyty Świętego Mikołaja. Najpierw nauczyły się mikołajowych piosenek, udekorowały swoje sale przedszkolne. Następnie wykonały prace plastyczne specjalnie dla swojego gościa.
Aż nadszedł ten upragniony dzień. Od rana wszystkie dzieci, ubrane w czerwone czapeczki, pełne emocji oczekiwały na przybycie niesamowitego gościa. W atmosferze wielkiego wyczekiwania, nagle przedszkolaki usłyszały dźwięk dzwoneczka. To był znak – Święty Mikołaj przybył do naszego przedszkola i odwiedza każdą grupę. Dzieci, z uśmiechem od ucha do ucha, powitały Mikołaja wierszem i piosenką. Następnie Święty Mikołaj obdarował wszystkie przedszkolaki podarunkami, które miał ukryte w wielkim mikołajowym worze. Na koniec każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z tym miłym gościem.

Dziękujemy Mikołaju !!! Do zobaczenia za rok.

Zajęcia w ,,Galerii Twierdza"

28 listopada dzieci z grupy ,,Muchomorki" i ,,Żabki" wzięła udział w warsztatach zorganizowanych w Galerii Handlowej Twierdza pt. „Bezpieczne dziecko w Centrum Handlowym”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się między innymi jak zachować się w sytuacji zagubienia w centrum handlowym, gdzie jest droga ewakuacyjna w wypadku alarmu pożarowego. Dzieci odwiedziły pomieszczenia monitoringu, gdzie mogły sprawdzić jak działa system monitorowania. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy i upominki od Galerii Twierdza.