Wydarzenia.

Witamy w dziale wydarzenia

DZIEŃ KROPKI

15 września  obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Kropki,  święto kreatywności, odwagi i współpracy. Tego dnia przedszkolaki  tworzyły prace plastyczne, których motywem przewodnim była kropka.

Zdjęcia zamieszczone na facebooku.

KONKURS WOKALNY ,,SING WITH ME

Miło jest nam poinformować o wynikach V edycji konkursu piosenki anglojęzycznej dla przedszkolaków „Sing With me” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8 w Zamościu.

I miejsce zajęły dzieci z naszego przedszkola z grupy „Kaczki”: Agatka B., Hanna K., Antek M. z piosenką „THE SINGING WALRUS”. Gratulujemy!

Światowy Dzień Autyzmu

Corocznie 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Na znak jedności z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem oraz budując wrażliwość społeczną w tym zakresie nasze przedszkolaki 3.04 założyły ubrania w kolorze niebieskim. Aby dowiedzieć się czegoś więcej o autyzmie dzieci obejrzały film edukacyjny oraz uczestniczyły w zajęciach kierowanych, podczas których poznały świat wszystkimi zmysłami. Nie było to łatwe zadanie, ale dzieci doskonale sobie poradziły. Uwieńczeniem wspólnej zabawy było wykonanie pracy plastycznej pod hasłem „Niebieskie serce”.

Niech w ten jeden dzień w roku będzie nam niebiesko, aby każdy kolejny stał się łatwiejszy dla osób z autyzmem.

Dzień Kolorowej Skarpetki

Dzień Kolorowej Skarpetki - Światowy Dzień Zespołu Downa. Data nie jest przypadkowa, nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. W naszym przedszkolu dzieci również uczestniczyły w tym dniu, zakłądając kolorowe skarpetki "nie do pary". Kolorowały także kolorowe skarpetki, tworząc jak najdłuższy sznur kolorowych skarpetek - nasz w sumie miał 18 metrów. Nie tylko w takie święto ale i na co dzień akceptujmy siebie wzajemnie!

Powitanie wiosny.

Nadszedł dzień radosny- powitanie wiosny!

„ I duzi i mali, na wiosnę czekali, mroźnej zimy mieli dość!

Aż tu niespodzianka, bo któregoś ranka, nagle się zdarzyło coś!

Przyszła wiosna do lasu, narobiła hałasu, obudziła niedźwiadki z zimowego snu.

Przyszła wiosna na łąki, wypuściła skowronki, zasadziła kwiatki tam i tu.”

Przyszła i do nas, do przedszkola. Podczas kiedy  wiosenny deszczyk- psotnik , podlewał na dworze kwiaty i drzewa i nie pozwolił dzieciom na wspólny pochód na przywitanie nowej pory roku.

Na dzieci w poszczególnych grupach czekał list od „Pani Wiosny” i tajemnicza mapa. Zadaniem dzieci było podążanie za wskazówkami zawartymi na mapie i wykonanie poszczególnych zadań.

Zwieńczeniem wspólnych zabaw było wykonanie sukni Pani Wiosny.

Konkurs plastyczny Eko - instrument muzyczny

Dnia 9 lutego odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego „Eko – instrument muzyczny”. Konkurs skierowany był do dzieci 6 letnich z gr. „Kaczki” oraz ich rodziców. Zadaniem konkursowym było wykonanie instrumentu muzycznego z dostępnych surowców wtórnych w duchu dbałości o środowisko przyrodnicze.

Komisja konkursowa z udziałem dzieci z naszego przedszkola w składzie: Szymon R. i Emilia M. z gr. „Żabki” oraz Igor H. i Lila Ch. z gr. „Muchomorki” pod opieką pani Agnieszki Sz. Postanowiła przyznać następujące nagrody:

I miejsce: Agata B.

II miejsce: Jagoda W., Marek S.

III miejsce: Antoni M.

Wyróżnienie: Przemysław Ż., Blanka K., Patrycja M.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz upominki. Dzieciom i rodzicom uczestniczącym w konkursie serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Konkurs przygotowała pani Joanna Antos i Marta Głębocka.