Wydarzenia.

Witamy w dziale wydarzenia

Turniej wiedzy z języka angielskiego.

„Where is Santa” pod takim hasłem 8 grudnia 2023r. W Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu odbyła się VI edycja Turnieju Języka Angielskiego w którym udział wzięli reprezentanci z 8 zamojskich przedszkoli.

,,Jesteśmy Polką i Polakiem

„Jesteśmy Polką i Polakiem” pod takim hasłem w Szkole Podstawowej nr 7 z Odziałami Integrcyjnymi w Zamościu odbył się konkurs piosenki patriotycznej dla przedszkolaków. Miło nam poinformować, że zespół Brzechwonutki (Igor, Marcelina, Łucja, Liliana) zajął I miejsce natomiast Marcelina, Wiktor, Oliwia otrzymali wyróżnienie.

Gratulujemy życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia zamieszczone na Facbooku.

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

"Dzisiaj wielka jest rocznica 11 listopada.
Tym co padali za Ojczyznę
hołd wdzięczności Polska składa.
 I my przedszkolaki o tym pamiętamy
i dlatego dzisiaj, razem tu się spotykamy...

Nadanie Imienia Grupom

"Brzechwolandia piękny kraj,
piękna bajka niby raj
Bergamuty, Pchła Szachrajka
Samochwała, Oto bajka-
Ja tam bracie Brzechwolandię swoją mam".

POLA NADZIEI.

10 października dzieci z grupy „ŻABEK” wzięły udział w uroczystym rozpoczęciu kampanii hospicyjnej POLA NADZIEI 2023/2024,  tradycyjnym sadzeniu żonkili.

Inauguracja odbyła się się przy pięknej słoneczne aurze podczas której po przemówieniach dzieci wspólnie posadziły żonkile symbol akcji a następnie wzięły udział w przygotowanym poczęstunku.

Zdjęcia zamieszczone facbooku.

PRÓBNA EWAKUACJA

29 września  w naszym Przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja. Wszystkie sale i pomieszczenia zostały opuszczone przez dzieci oraz personel przedszkola. Każdy poruszał się zgodnie z ustalonymi drogami i kierunkami ewakuacji. Wszyscy spotkali się w wyznaczonym miejscu zbiórki, którym jest koło na placu przedszkolnym. W każdej grupie zostały przeprowadzone zajęcia jak należy zachować się podczas ewakuacji. Akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń. Pracownicy Przedszkola dbali o bezpieczeństwo dzieci i zachowanie spokoju.

Starszaki w Bliżowie.

25 września dzieci z grupy Kaczek i Żabek wraz z nauczycielami i opiekunami wybrały się na wycieczkę do Wioski Przygody "FRAJDA" w Bliżowie.  Była to pierwsza wycieczka w tym roku szkolnym. Wizytę w wiosce nasze przedszkolaki rozpoczęły od zwiedzania wioski wraz z przewodnikiem. Następnie bawiły się w domkach, łowiły na łódce ryby, zjeżdżały na tyrolce, grały w piłkę, korzystały ze ścieżki sensorycznej. W czasie przerwy dzieci miały czas na posiłek w postaci kiełbaski z ogniska. Zabawy sprawiły im wiele radości, zaspokoiły naturalną potrzebę ruchu oraz nawiązywały relacje koleżeńskie.

30. Akcja Sprzątania świata- Polska

20 września dzieci z grup Kaczek i Żaczek wzięły aktywny udział  w 30. Akcji Sprzątania świata- Polska. W przedsięwzięciu udział wzięło 48 przedszkolaków  w wieku 5-6 lat. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej dzieci i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja dała dzieciom do zrozumienia, że istnieje duży problem zaśmieconego środowiska, a także przypominano o segregacji w codziennym życiu i wdrożono umiejętność gospodarowania odpadami.  Dzięki pięknej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie. W akcji  wparła nas  Fundacja "Nasza Ziemia" oraz Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość poprzez udostępnienie materiałów, worków i rękawiczek jednorazowych. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za współpracę.

Dzień Przedszkolaka

20.09. w środę kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają !!!