30. Akcja Sprzątania świata- Polska

7 miesięcy temu

20 września dzieci z grup Kaczek i Żaczek wzięły aktywny udział  w 30. Akcji Sprzątania świata- Polska. W przedsięwzięciu udział wzięło 48 przedszkolaków  w wieku 5-6 lat. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej dzieci i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja dała dzieciom do zrozumienia, że istnieje duży problem zaśmieconego środowiska, a także przypominano o segregacji w codziennym życiu i wdrożono umiejętność gospodarowania odpadami.  Dzięki pięknej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie. W akcji  wparła nas  Fundacja "Nasza Ziemia" oraz Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość poprzez udostępnienie materiałów, worków i rękawiczek jednorazowych. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za współpracę.

Zdjęcia zamieszczone na facebooku.