SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM I MYŚLIWYM W NASZYM PRZEDSZKOLU

05.10 w naszym przedszkolu pojawił się pan Jarosław Kuchta, który jest leśnikiem i myśliwym z Wojskowego Koła Łowieckiego "Świt". Nasz gość opowiedział dzieciom o swojej pracy, a także przedstawił znaczącą różnice między leśniczym a myśliwym. Pan Jarek z wielką pasją opowiadał o swojej pracy, o zwierzętach zamieszkujących las, a także o ich zwyczajach i potrzebach. Zaznajomił dzieci z tropami zwierząt, przypomniał jak należy zachowywać się w lesie i jakie gatunki drzew w nim występują. Przedszkolaki miały możliwość wysłuchać odgłosów zwierząt leśnych imitowanych przez naszego gościa. Przedstawił nam prace myśliwych na rzecz poprawy warunków bytowania zwierzyny łownej. Ogromne wrażenie  wywarły prezentowane przyrządy niezbędne każdemu myśliwemu podczas polowania.

Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze, a zdobyte informacje i ciekawostki poszerzyły wiedze przyrodniczą dzieci.