Przedszkole Miejskie Nr 8 im. Jana Brzechwy
Witamy w dziale wydarzenia

Wydarzenia.

12 października o godzinie 11:30 w przedszkolu przeprowadzona została

próbna ewakuacja dzieci i pracowników placówki. Celem tego działania jest

wdrażanie do nabywania umiejętności właściwych zachowań w sytuacji

zagrożenia, zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa i sprawnej ewakuacji –

zorganizowanej w sposób pozbawiony elementów paniki. Nad poprawnością

wykonywanych działań czuwali strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej

Straży Pożarnej w Zamościu. Cała akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń. Po

przeprowadzonej ewakuacji dzieci mogły z bliska zobaczyć sprzęt jakim

dysponuje Straż Pożarna. Dziękujemy serdecznie strażakom za ich codzienną

służbę oraz za współpracę z naszym przedszkolem.

data dodania: 2021-10-17 11:42:24

W ramach innowacji pedagogicznej "Z ekologią za pan brat od najmłodszych lat" przedszkolaki 07.10.21 obchodziły Dzień Drzewa. Na zajęciach dydaktycznych dowiedziały się jak ważna jest rola lasów i istnienia drzew dla nas ludzi, następnie gościły w przedszkolu Pana Leśnika, który z wielką pasją opowiadał o lesie i zamieszkujących go zwierzętach. To była wspaniała lekcja Ekologii!

data dodania: 2021-10-10 16:28:08

28 września dzieci z grupy Kaczek wybrały się na wycieczkę do Etno- Roztocze w Topólczy k. Zwierzyńca. Dzieci aktywnie spędziły czas w Ogrodzie Zabaw, gdzie – bawiły się na wzgórzu, huśtały na huśtawkach, hamakach, skakały po torze przeszkód. Gotowały pyszności na kuchni błotnej i sprzedawały różności w sklepiku, bębniły na starych garnkach i miskach w ogrodzie dźwięków. Największą atrakcją była zabawa w domku przy drzewie. Nasze Kaczuchy uczestniczyły również w warsztatach podczas których wykonywały breloczki z włóczki. Zabawom i pomysłom nie było końca.

Dziękujemy bardzo rodzicom, a zwłaszcza Pani Katarzynie B. za zorganizowanie wspaniałej wycieczki.

data dodania: 2021-10-10 12:16:13

Dnia 17 września dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 8 wzięły udział w 28 Ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata. Wyjście w teren było poprzedzone zajęciami tematycznymi o segregacji odpadów, następnie dzieci wyposażone w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci wyruszyły w okolice przedszkola i z wielkim zaangażowaniem sprawdzały czystość wokół. Dziękujemy Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej w Zamościu za dostarczenie jednorazowych rękawiczek dla dzieci i worków na śmieci i wsparcie naszej akcji.

data dodania: 2021-09-29 08:19:58

11 września przypada Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Również nasze przedszkolaki brały udział w obchodach tego święta, a to za sprawą gości - ratowników medycznych, którzy odwiedzili nasze przedszkole. Spotkanie miało na celu zapoznanie z podstawowymi czynnościami ratowniczymi, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci poznały specyfikę pracy ratownika medycznego, uczyły się jak reagować w sytuacji zagrożenia, utrwaliły numery alarmowe, poznały zawartość plecaka medycznego. Jednak największe wrażenie i zainteresowanie wzbudziły fantomy, na których przedszkolaki uczyły się podstaw reanimacji. Na zakończenie zajęć każdy z małych uczestników otrzymał dyplom.

data dodania: 2021-09-26 19:27:50

Od 2013 roku, każdego roku 20 września świętujemy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
W tym roku przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiej akcji „Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką”. Wspólnie z dziećmi z całej Polski o godzinie 10.00 zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy do piosenki „Życie przedszkolaka”. Dzieci tego dnia otrzymały drobne upominki, a każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom za udział w wydarzeniu. Dzieci czeka również z tej okazji zabawa na ,,Dmuchanych Zamkach" , aby tylko zaświciło słoneczko.

data dodania: 2021-09-23 19:08:19

15 września dzieci w naszym przedszkolu obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności. Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się też przy piosence o kropce jak również wykonaliśmy fantastyczne prace plastyczne z naszą kropką w roli głównej.  Na koniec zajęć wszyscy pozowali przed obiektywem w kropkowej fotobudce.

data dodania: 2021-09-18 20:28:14